Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

 
Pagina de startPagina de start  AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Cum ii explicati cine e Doamne Doamne!!!!

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
roxana23
administrator
administrator
roxana23


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

Cum ii explicati cine e Doamne Doamne!!!! Empty
MesajSubiect: Cum ii explicati cine e Doamne Doamne!!!!   Cum ii explicati cine e Doamne Doamne!!!! EmptyDum Sept 07, 2008 1:42 pm

Cum ii explicati cine e "Doamne Doamne"!!!!
Sus In jos
http://www.ingerasulmeu.com
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

Cum ii explicati cine e Doamne Doamne!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Cum ii explicati cine e Doamne Doamne!!!!   Cum ii explicati cine e Doamne Doamne!!!! EmptyVin Oct 17, 2008 9:29 am

cred ca e o varsta mult prea frageda ca sa priceapa cine e Doamne Doamne, i-am aratat poze cu Isus si Maica Domnului asa ca atunci cand il intreb unde este Doamne Doamne imi arata icoana , iar despre ingeras, ridica degetul si arata in sus spre cer , dar cam atat , vreau sa mai creasca un pic sa-i pot explica mai multe si sa-l invat rugaciuni, asa cum si parintii si bunicii mei m-au invatat. Povestea preferata a bunicului meu, pe care mi-o spune de fiecare data cand vorbim sau ne vedem este ca atunci cand eram micuta si mosu ma intreba "a cui sunt eu intai si intai?" eu raspundeam fara ezitare ca intai si intai sunt a lui Isus Hristos si apoi insiram parintii si bunicii. Imi mai povestea ca a venit odata la bunici o vecina din sat si mi-a cerut un pahar cu apa iar eu i-am raspuns ca nici lui Isus pe cruce nu i-au dat sa bea apa cand a cerut ci i-au dat otet. Tare s-a mai minunat vecina ca eu asa micuta stiam atatea lucruri despre Isus si asta le datorez bunicilor mei care m-au invatat si pe care ii iubesc enorm de mult.
Sus In jos
https://bebe.forum.st
cristinarat
graviduta noastra
graviduta noastra
cristinarat


Numarul mesajelor : 918
Varsta : 43
Localizare : arad
Data de inscriere : 21/02/2008

Cum ii explicati cine e Doamne Doamne!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Cum ii explicati cine e Doamne Doamne!!!!   Cum ii explicati cine e Doamne Doamne!!!! EmptyVin Oct 17, 2008 12:37 pm

Eu de cand s-a nascut Ana spuneam rugaciunea de seara cu voce tare (Inger, ingerasul meu), acuma stie si ea si ne rugam impreuna seara, si Doamne Doamne e sus in ceruri si in biserica. Ii place si la biserica, dar din pacate ajungem doar rar. Crying or Very sad Rolling Eyes
S-a comportat impecabil si la otezul lui Davidutu, s-a dus si la impartasit si facea si cruce!!!!
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

Cum ii explicati cine e Doamne Doamne!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Cum ii explicati cine e Doamne Doamne!!!!   Cum ii explicati cine e Doamne Doamne!!!! EmptyVin Oct 17, 2008 6:16 pm

Bravo Ana esti fetita mare Smile
Sus In jos
https://bebe.forum.st
Continut sponsorizat





Cum ii explicati cine e Doamne Doamne!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Cum ii explicati cine e Doamne Doamne!!!!   Cum ii explicati cine e Doamne Doamne!!!! Empty

Sus In jos
 
Cum ii explicati cine e Doamne Doamne!!!!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» De cine sa ne ferim?
» Cine cedeaza primul?
» Unde si cu cine ati nascut?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Copii 3-5 anisori :: Ce educatie ii oferim copilului nostru?-
Mergi direct la: