Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

 
Pagina de startPagina de start  AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Unde si cu cine ati nascut?

In jos 
+12
gabi_gino2005
sorina
chry1
emi
mioara
roxanik80
nikosicris
laurms
janet
laly
cristina cris
roxana23
16 participan?i
AutorMesaj
roxana23
administrator
administrator
roxana23


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptyMar Ian 22, 2008 10:33 pm

Eu am nascut in Iasi la maenitatea Cuza Voda cu doamna doctor Monica Holicov.O doctorita super misto :lol: adica ca ea are un rol foarte important in perioada celor 9 luni.Ceea ce nu mi-a placut a fst faptul ca maternitatea a fost in carantina si sotul si familia mea nu prea au reusit sa fie langa mine!!
Asa ca fetelor daca aveti nevoie apelati cu incredere la doamna doctor mai ales ca este si asisent universitar.
va pupam
Sus In jos
http://www.ingerasulmeu.com
cristina cris
bebelus
bebelus
cristina cris


Numarul mesajelor : 31
Data de inscriere : 25/01/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: buna   Unde si cu cine ati nascut? EmptyVin Ian 25, 2008 1:42 pm

eu am nascut in Bucuresti la spitalul universitar am facut cezariana si ma asistat dr DAN UDREA super dr . si pot spune ca-l mai recomand si altor mamici mai ales ca nu se pune vorba de banuti nu se percepe taxa dar te omoara asistentele care ti-o spun pe fata intrun cuvint e cam( mincatorie pe fata )
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptySam Ian 26, 2008 2:24 am

Am nascut la maternitatea din Sibiu cu dr. Ionus, am fost foarte multumita de el s-a purtat foarte frumos cu mine si Alex. Binenteles ca toata lumea am dat ceva banuti ca asa se procedeaza din pacate inca in Romania. Pot spune ca am scapat destul de ieftin pentru ca am fost pregatita cu bani sa dau doar la dr. si la moasa pentru ca vroiam sa nasc normal dar am ajuns la cezariana .....am fost atat de buimaca si speriata ca nu am stat sa ma uit cine sunt asistentele , cine este anestezistul , asa ca dupa ce am iesit din sala de operatie nici nu mai stiam cine a fost in jurul meu, inafara dr. Eram fericita ca Alex a fost bine sanatos, asa ca am dat bani doar la dr. si la restul m-am facut ca ploua drunken :oops:
Sus In jos
https://bebe.forum.st
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptySam Ian 26, 2008 11:22 pm

Eu am nascut tot in Bucuresti si tot la Spitalul Universitar ( Municipal ) cu dr Badiu .
cristina cris mie nu mi-a cerut nimeni absolut niciun ban , iar cand i-am dat 5 lei unei asistente care mi-a facut toaleta dupa nastere , abia i-a primit .
Lui Badiu i-am dat niste bani dupa ce mi-a semnat externarea , pt ca am fost asa emotionata cu nasterea incat am uitat banii acasa :) ( nu mi-a cerut , dar pregatisem eu ceva , pt ca mi-a placut cum s-a purtat cu mine inca din sapt 8 de sarcina ) . In rest i-am dat niste bani moasei , care s-a purtat cu mine ca in filmele americane ; atat de mult mi-a placut de ea , incat i-am dat 100 de lei . Nu pot sa va spun cat mi-a multumit si cat mi-a zis ca nu trebuia . Cred ca nici nu stia ce i-am bagat in buzunar , dar a fost o fata de milioane si s-a purtat impecabil . Si ei i-am dat banii la cateva ore dupa ce am nascut .
Poate am avut eu mai mult noroc :) .

Apropo de ce zice laly : cumnatul meu a fost asa de fericit cand a nascut sora mea , incat i-a dat bani si moasei , desi sor-mea a nascut prin cezariana :lol: :lol: :lol: .
Sus In jos
laurms
bebelus
bebelus
laurms


Numarul mesajelor : 85
Varsta : 54
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/01/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptyDum Ian 27, 2008 1:41 am

Eu am nascut in Galati, la spitalul judetean, cu dr. Mataca. Eu am fost f multumita de ea, mai ales ca am avut o sarcina si o nastere cu probleme. In schimb, mizerie f multa in spital, iar o parte din cadre.... Dar mai bine nu imi mai aduc aminte.
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptyDum Ian 27, 2008 10:56 am

Asa arata salonul de la Municipal unde am stat noi . Eram 4 mamici in camera . Nu se vede poza :cry: . Mai incerc o data :

Unde si cu cine ati nascut? F_Picture1935m_131a0c9

Uraaaaaaa ! :bounce: :bounce: :cheers: :cheers:
Sus In jos
nikosicris
bebeluss
bebeluss
nikosicris


Numarul mesajelor : 65
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: unde a-ti nascut   Unde si cu cine ati nascut? EmptyLun Ian 28, 2008 1:39 pm

pana la 8 luni am avut o dr care ma consulta,at am aflat de fapt ca nu ma asista la nastere.Nu am disperat.Pe 10 febr mi se spusese ca ar fi sa nasc,dar am nascut pe 8 la Giulesti cu dr.Mitran,un dr care nu-l vazusem ,nu ma vazuse dar s-a purtat nemaipomenit cu mine.Dezamagirea mea au fost asistentele de la bebei.
Sus In jos
cristina cris
bebelus
bebelus
cristina cris


Numarul mesajelor : 31
Data de inscriere : 25/01/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptyJoi Ian 31, 2008 1:33 pm

janet vad ca avem o mare coincidenta si cu nasterea tot la sitalul universitar inainte de cezariana mi-a recoltat niste analize pt ce nu stiu ca orcum nu cred ca aveau in 10 min raspunsul la ele atunci moasei ca am aflat atunci ca e moasa am vrut sa-i dau si iam si dat 50 mii lei vechi ea mia dat banii inapoi si mia zis pastreazai ca o sa ia nevoie de ei sa -i dai doctorului atunci iam dat un bip pe tel sotului ca erea pe holo si mia dat 500 lei vechi iam bagat in buzunar si mia zis multumesc mult puile si sa nu-ti fie frica ca eu voi sta in permanenta linga tine n-am nimic de spus a stat numai linga mine am facut cezariana cu anestezie partiala iar ceea care se ocupa de pregatire cu rasu si altele.......... desi eream in spital de 3 zile eream si rasa tot a luat un big cu o caniat cu apa si mi-a dat pe toata burta si acum se vede ca .................. si ii datusem si ei banii asta mi-a fost mie norocul da la cele de la toaleta de dupa nastere la una nu i-am dat si in ultima zi de spital am nimerit-o tot pe ea ca ii venise tura nu vroia sa ma ajute sa ma sui pe capra pe care te spala desi eu abea ma miscam cind i-am dat banii mia dat mina sa ma urc dar sa si cobor iar la asistentele cu bebelusi untruna din seri o asistenta care ii spala iam dat hainte sa o inbrace si mi-a azvirlit-o in patut si mi-a zis i-ati cucoana copilul si inbracati-l ce costum e asta cu atitea capse asta mi-a fost experienta si lea-m dat la banii cu nemiluita
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptyJoi Ian 31, 2008 3:08 pm

Imi pare rau sa aud prin cate ai trecut :cry: . Eu nu am avut probleme de genul asta si am numai lucruri bune de zis de cei de la Municipal . Poate am prins o tura mai buna , sau poate m-au tratat altfel datorita medicului meu .
Sus In jos
cristina cris
bebelus
bebelus
cristina cris


Numarul mesajelor : 31
Data de inscriere : 25/01/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptySam Feb 02, 2008 9:59 am

janet am vazut poza ta eu nu am stat in asfel; de salon acolo la 5 ai stat tu eu am fost la et 4 la cezariene abea se renovase dar nu erea cu picturi am mazut si eu cum erea de frumos ca cezariana mi-a facut-o la 5 da acolo sunt alte cadre medicale nici nu se dicuta eu sincer iti zic si branura am cunparat-o a lunat-o sotul meu ca ei nu avreau decit din cele mari si mai sunt si alteleeeeeeeeeeeee
Sus In jos
roxanik80
bebelus
bebelus
roxanik80


Numarul mesajelor : 33
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 22/02/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Bucuresti- Spitalul cf2 - Dr. Mihalache   Unde si cu cine ati nascut? EmptyVin Feb 22, 2008 1:01 am

Eu am nascut la spitalul Cf2, cu doamna Dr. Mihalache. Este cea mai buna doctorita din cate am intalnit pana acum , o recomand sincer oricui isi doreste sa se simta in siguranta si sa fie tratata bine.
Sus In jos
mioara
bebelus
bebelus



Numarul mesajelor : 8
Varsta : 44
Data de inscriere : 07/03/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptySam Mar 08, 2008 10:03 pm

am nascut la bucur cu d-na doctor SOSIEVICI super afost ,o recomand cu toata increderea.............. 39
Sus In jos
emi
bebelus
bebelus
emi


Numarul mesajelor : 53
Varsta : 48
Localizare : ialomita
Data de inscriere : 11/03/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptyVin Mar 14, 2008 8:22 pm

Eu am nascut la Medgidia cu domnul doctor Eduar Balasa. Super conditiile. Eu am stat intr-o rezerva cu plata in care aveam televizor, frigider, baie proprie cu dus. De doua ori pe zi veneau femeile de servici de stergeau praful si dezinfectau.
Mamicile care au nascut mancau 5 mese pe zi, din care doua obligatoriu cu carne.
A, am avut si telefon in camera conectat direct la camera de garda. Ziua ni se punea muzica prin difuzor ca sa ne doarma linistiti copiii. Exista si o asa numita camera de recreere in care mamicile se intalneau si discutau ce le interesa.
Cat despre personalul medical. TOATA STIMA SI RESPECTUL!
Sus In jos
chry1
bebelus2
bebelus2
chry1


Numarul mesajelor : 1440
Varsta : 46
Data de inscriere : 06/04/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptyMar Apr 08, 2008 9:58 am

Eu am nascut in Sibiu,cu doctorul Stretean,am fost super multumita,am stat 7 zile inmaternitate ca o regina am fost tratata. 5
Sus In jos
sorina
primii passi
primii passi
sorina


Numarul mesajelor : 226
Varsta : 37
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/04/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptyMar Apr 08, 2008 10:06 am

eu am nascut la ginecolocie 1 in cj,cu dr Stanciu Sorin.super medic si s-a purtat super frumos cu mine Smile si asistentele s-au purtat frumos cu mine cred ca am avut noroc(bine le-am dat si bani)ca am prins asa asistente, in dimineata urmatoare cand se schimbas tura au venit niste scorpii de asistente.cand am vazut cum se comporta cu gravidele de acolo No venea sa le strang de gat Mad
Sus In jos
gabi_gino2005
moderator2
moderator2



Numarul mesajelor : 190
Varsta : 40
Localizare : Giurgiu
Data de inscriere : 24/03/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptySam Mai 03, 2008 10:38 am

eu am nascut la cfr 2 cu dna doctor florina mihalache, atunci am fost dezamagita de conditii putin de dr ca nu a venit deloc la vizita, dar acum realizez ca defapt eu am fost suparata ca am fost singura departe de familie, spitalul era in carantina si nu a avut nimeni voie la mine, eram la prima nastere sidupa un travaliu de 14 ore as fi avut nevoie de sot, de mama..........eu am si o frica teribila de dr si spitale Sad
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptyLun Mai 05, 2008 10:03 pm

Saracul meu sot a fost mai tot timpul pe langa usi pana am nascut, ii era tare frica pentru mine si Alex . M-a vizitat mai tot timpul, a intrat si unde nu avea voie Laughing doar ca sa fie aproape de noi
Sus In jos
https://bebe.forum.st
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptyLun Mai 05, 2008 11:00 pm

Eu l-am trimis acasa pe Bamse ; nu prea voia , dar i-am explicat ca am nevoie sa fie odihnit a doua zi si ca nu are rost sa stea langa mine ; o sa-l sun cand voi naste . Partea mai putin placuta a fost ca nu aveam bani la mine ( am plecat tare zapaciti de-acasa ) , asa ca dimineata pe la 5 am inceput sa-l sun disperata . Urma sa iasa din tura medicul anestezist si voiam sa-i dau o atentie , pt ca s-a purtat exemplar . Numai ca sotul meu dormea ca valiza in gara si nu a auzit nici mobilul si nici fixul . Cand s-a trezit el , deja se schimbase tura : am privit partea buna a lucrurilor - economisisem niste bani Cool .
Oricum , in cele 2 zile de spitalizare am tot avut vizitatori si a ajuns si mama , tocmai de la Piatra Neamt . Sora-mea a fost si ea langa mine ; nu stiu cum m-as fi descurcat fara ea , ca parca eram pe alta lume 118 .
Sus In jos
geaninaandries
bebelus
bebelus
geaninaandries


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 46
Localizare : botosani
Data de inscriere : 28/04/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptyMar Mai 06, 2008 9:38 am

eu am nascut la botosani cu dr Cretu si am foat multumita, am nascut cu doua saptamani inainte de vreme si am avut noroc ca l-am prins in garda, pt ca el a avut grija de mine si am nascut foarte greu, plus ca placenta nu s-a dezlipit si a fost nevoie sa o dezlipeasca cu mana asa ca am mai stat mai mult de o ora in sala. dar totul a iesit bine. La noi nu are voie sa intre nimeni in saloane asa ca nu am avut pe nimeni langa mine
Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus
cristina strete


Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 41
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptySam Mai 24, 2008 1:42 am

eu am nascut la spitalul judetean tg-mures. medicul care mia supravegheat sarcina ma anuntat in luna a-8-a ca nu ma asista la nastere asa ca m-am dus cu inima stransa,la nimereala si noroc am avut. intr-un final dupa 43 de ore de ore de travaliu Crying or Very sad injectii si perfuzii am reusit sa nasc cu un medic tare super. rez. Munteanu Mihai am avut norocul ,cred sa intalnesc personal medical eficient 15 . asistentele si moasa foarte de treaba..


Ultima editare efectuata de catre cristina strete in Mar Feb 09, 2010 11:15 am, editata de 1 ori
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptyDum Mai 25, 2008 5:15 pm

Ma bucur ca totul s-a terminat cu bine 118 . Mi se pare cel mai urat gest din partea unui medic sa renunte la o pacienta .
Dr. meu vine la nastere chiar daca nu e de garda ; doar daca nu e in oras nu vine , dar atunci isi preda pacientele catre un alt medic .
Sus In jos
gaby22
bebelus
bebelus
gaby22


Numarul mesajelor : 42
Varsta : 38
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 24/04/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptyDum Mai 25, 2008 5:46 pm

eu am nascut cu d-na dr Osvar Florina la maternitatea Oradea
ea m-a supravegheat pe perioada intregii sarcini si s-a comportat exemplar si la nastere
desi era in concediu, a venit, m-a internat si cand au inceput contractiile si apoi la nastere a fost langa mine
si eu am nascut singura, adica fara sot, rude etc....dar au stat cu totii cu urechile ciulite la usa si l-au vazut pe patrick imediat dupa ce l-am nascut
Sus In jos
http://www.patrick0andrei2.piczo.com
sandy83
bebelus
bebelus
sandy83


Numarul mesajelor : 3
Varsta : 51
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/07/2008

Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? EmptyJoi Iul 10, 2008 6:28 am

6 ...eu am nascut in 2003 in giulesti cu dr.iaut lorena-era medic rezident si in 2008 tot cu iaut dorena,in spitalul giulesti,ambele nasteri naturale...NASTEREA NATRALA ESTE TRAUMATIZANTA PT. MAMICA...CU ORICE ANESTEZIE...FACETI CEZARIANA FETELOR...E O SENZATIE FOARTE NASOALA SA STAI DUPA NASTERE CU FUNDUL CUSUT SI CUSATURILE ACELEA SUNT MAI MULT PE VIU,ANESTEZIA ISI FACE MAI TARZIU EFECTUL,DACA ISI MAI FECE.DOCTORITA A FOST OK. A FACUT TOT CE SA PUTUT FACE,MAI PUTIN ANESTEZIA EPIDURALA CARE ERA prea tarziu sa mai mi-o faca,aveam dilatatie 7 de cand am plecat de acasa...fara sa simt ceva,ma simteam f bine... asta ela mine fetita a venit mai tarziu cu 2 sapt.iar baiatul a venit mai devreme cu 2 sapt...cred ca ma ajutat fetita sa nasc mai repede Very Happy ...asta e.nastere usoara celor care urmeaza sa nasca,oricum ce veti simti dupa nastere legat de relaria cu copilul e ceva ce nu pot descrie in cuvinte,va veti convinege singure...e super oricum.bafta si sanatate.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Unde si cu cine ati nascut? Empty
MesajSubiect: Re: Unde si cu cine ati nascut?   Unde si cu cine ati nascut? Empty

Sus In jos
 
Unde si cu cine ati nascut?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Nasterea :: Nastere naturala sau cezariana :: Doctori si maternitati-
Mergi direct la: