Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

 
Pagina de startPagina de start  AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!

In jos 
+11
lucianasimona
nikosicris
Karmin
cristinarat
ankka
laly
marynecula
janet
mycka_rose
olteanca
ramona
15 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
ramona
graviduta noastra cu gemeni
graviduta noastra cu gemeni
ramona


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 43
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 16/01/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyJoi Ian 24, 2008 4:46 pm

Am 27 de ani si e ceva timp ma chinui sa raman insarcinata.Am fost la diferiti doctori si mi-au spus ca atat eu cat si sotul meu suntem sanatosi doar ca nu vine :cry: Am facut si in vitro si acelasi rezultat.A trecut cineva prin stuatia mea .Sfaturi , experiente orice e bine venit .
va pup pe toti
Sus In jos
olteanca
bebelus
bebelus



Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 25/01/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptySam Ian 26, 2008 2:13 am

ramona banuiesc ca daca ai facut si vitro..ai facut si toate analizele..hormonale si restul..plus spermograma sotzului..
cum sunt analizele sunt bune?de ce ai facut vitro daca nu aveti probleme..??
Sus In jos
mycka_rose
bebelus
bebelus



Numarul mesajelor : 57
Data de inscriere : 26/01/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptySam Ian 26, 2008 7:45 pm

dupa cum spunea cineva: copii se fac in concediu, va luati amandoi concediu, ca sa se elimine si stresul intre timp...si va puneti pe treaba! Daca analizele sunt bune inseamna ca sanse sunt, asa ca spor la treaba,cat mai des! Este sfatul unui doctor(la cineva chiar a functionat)!
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptySam Ian 26, 2008 9:58 pm

Si la mine a venit destul de greu bb , dar eu nu m-am dus la vreun medic . Ma asteptam ca sarcina sa apara un pic mai tarziu , pt ca timp de aproape 7 ani am luat nonstop anticonceptionale .
Al nostru s-a "prins" in 31 decembrie , la munte Wink . Eu aveam 32 de ani , iar sotul 37 ; cam "copti" :lol: :lol: . Daca sunteti amandoi in regula , nu dispera : o sa vina si bb . Sfatul meu este sa faceti dragoste pt ca va iubiti , nu stresati de gandul daca de data asta ramai sau nu insarcinata .
O cina romantica , un vin bun ... conteaza si ambientul . Muzica in surdina ...
Mult succes!!!!!!!!
Sus In jos
ramona
graviduta noastra cu gemeni
graviduta noastra cu gemeni
ramona


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 43
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 16/01/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: pt mikra   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptySam Ian 26, 2008 10:32 pm

la mine toate analizele au iesit bune .am facut histerosalpingografie ,histerosocopie .testul genetic eu si sotul meu,dozari hormonale etc si toate au iesit bune.am facut in vitro pentru ca sunt prea disperata sa am un bebe.atat eu cat si sotul meu ne dorim foarte mult un copil .eu am facut in alta in vitro .doctorii mi-au de acolo mi-au spus ca sunt prea tanara sa fac in vitro si sa mai astept ca toate analizele sunt bune .dar nici asa nu a functionat
nu stiu ce sa intamplat nici dr nu stiu .totul a mers bine dar sa prins
poate asa a vrut Dumnezeu.
astept un sfat ceva de la voi.orsice e binevenit
Sus In jos
marynecula
bebelus
bebelus
marynecula


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 42
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 26/01/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyDum Ian 27, 2008 5:34 pm

nu stiu daca pot sa dau un sfat.
eu cred ca o sa vina si copilul mult dorit cand nici nu va asteptati asa ca nu mai stati stresati puneti-va pe treaba si asa cum a zis si mycka luati-va concediu.
multa sanatate si asteptam vestea cea buna!
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyLun Ian 28, 2008 1:45 am

eu am ramas insarcinata in concediu la mare.....asa ca urmeaza sfatul tuturor luati-va concediu si fiti cat mai relaxati, cand nu va asteptati atunci o sa vina, noi asa am patit, sa ne dai vesti bune cat de curand
Sus In jos
https://bebe.forum.st
ankka
bebelus
bebelus
ankka


Numarul mesajelor : 22
Varsta : 44
Data de inscriere : 27/01/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyMier Ian 30, 2008 12:22 am

Baietelul meu face in mai 4 ani si decand l-am nascut mi-am dorit ca el sa nu ramana singur, ci sa ii mai daruim un fratior sau o surioara. Insa socotelile de acasa nu se potrivesc cu cele din targ si, desi luna de luna am tot incercat, al doilea bebe nu s-a mai ivit.
Si eu am facut o serie de analize care au iesit bune, dar nu am mers prea departe cu ele, deoarece toata lumea imi spune, ca daca am un copil sigur va veni si al doilea candva.
S-a mai confruntat careva cu problema asta?
Sus In jos
cristinarat
graviduta noastra
graviduta noastra
cristinarat


Numarul mesajelor : 918
Varsta : 43
Localizare : arad
Data de inscriere : 21/02/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyMar Mar 11, 2008 12:36 pm

si noi am fost in concediu in germania cand am ramas insarcinata cu Ana, asa ca .... e ceva real. Cu asta micu am ramas insarcinata tot intr-un miniconcediu. Pe ana am trimi-so un weekend la bunici 75 Noi nu ne-am stresat la nici una din copii sa raman odata insarcinata si ;lucrurile au venit de la sine!!!! cheers
Doamne ajuta sa ne dati vestea cea mare cat mai curand fetele!!!!!
Sus In jos
mycka_rose
bebelus
bebelus



Numarul mesajelor : 57
Data de inscriere : 26/01/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyJoi Mar 27, 2008 1:55 pm

eu din pacate mai am de asteptat, pentru ca am un cxhist de 7.5 cm care trebuie operat!
Sus In jos
cristinarat
graviduta noastra
graviduta noastra
cristinarat


Numarul mesajelor : 918
Varsta : 43
Localizare : arad
Data de inscriere : 21/02/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyJoi Mar 27, 2008 2:07 pm

Doamne ajuta sa scapi repede si cu bine de chist si sa ne anunti ca vine bebe!!!!! Cu drag va pupam si iti dorim multa multa sanatate!!!!! Smile
Sus In jos
mycka_rose
bebelus
bebelus



Numarul mesajelor : 57
Data de inscriere : 26/01/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyJoi Mar 27, 2008 2:09 pm

multumesc, sunt tare dezamagita si speriata in acelasi timp!
Sus In jos
cristinarat
graviduta noastra
graviduta noastra
cristinarat


Numarul mesajelor : 918
Varsta : 43
Localizare : arad
Data de inscriere : 21/02/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyJoi Mar 27, 2008 2:22 pm

Nu mai fii!!!! Totul va fi bine si in curand o sa ne anunti ca vine bebe!!!! Sunt sigura si o sa ma rog pentru tine!!!!! Very Happy Trebuie sa fii tare si ai sa vezi ca restul vine de la sine si Dumnezeu!!!! O imbratisare mare de la mine!!!!
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyJoi Mar 27, 2008 6:20 pm

mycka_rose a scris:
eu din pacate mai am de asteptat, pentru ca am un cxhist de 7.5 cm care trebuie operat!

imi pare tare rau sa aud ca treci prin astfel de momente dar cu credinta vei reusi sa treci si peste asta , iti doresc tot binele din lume si sa te faci bine cat mai curand si sa auzim vestea buna ca vine si in viata voastra un bebe
Sus In jos
https://bebe.forum.st
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyJoi Mar 27, 2008 11:46 pm

mycka_rose a scris:
multumesc, sunt tare dezamagita si speriata in acelasi timp!

O sa fie bine ! 118 Suntem alaturi de tine 44 si abia astept sa citesc postarile tale la "jurnalul bebelusului" 31 .
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyJoi Mar 27, 2008 11:49 pm

ankka a scris:
desi luna de luna am tot incercat, al doilea bebe nu s-a mai ivit.
Si eu am facut o serie de analize care au iesit bune, dar nu am mers prea departe cu ele, deoarece toata lumea imi spune, ca daca am un copil sigur va veni si al doilea candva.
S-a mai confruntat careva cu problema asta?
Eu zic sa continuati ceea ce ati inceput ; sunt sigura ca va apare si bb 2 pisica . Iubiti-va fara sa va cramponati de conceperea unui copil si o sa vezi ca minunea se va intampla .
Sus In jos
Karmin
bebelus
bebelus
Karmin


Numarul mesajelor : 60
Data de inscriere : 11/02/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyMier Apr 02, 2008 1:15 pm

pentru ramona.....sa stii ca barza a trebuit ajutata si la noi....
nu te descuraja....eu am luat duphaston inainte de sarcina, si in timpul acesteia primele trei luni...
de asemenea, m-am dotat cu teste de ovulatie...
Sunt sigura ca si la tine numai stresul si frustrarea ca nu este chiar asa usor, este de vina.
Fii mai optimista!!!!
Sus In jos
nikosicris
bebeluss
bebeluss
nikosicris


Numarul mesajelor : 65
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyVin Apr 04, 2008 9:38 am

Si la mn a venit bb mai tarziu.Tot asa lucram ,eram stresata ,si am ramas gravida exact la o luna jumatate de cand nu am mai lucrat,deci bb m-a luat prin surprindere,nu am crezut pana nu m-am dus la control.Nu-mi venea sa cred .Asa ca nu fi stresata si cum au zis si fetele,concediu. 67
Sus In jos
lucianasimona
bebelus
bebelus
lucianasimona


Numarul mesajelor : 21
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 02/04/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptySam Apr 05, 2008 12:41 pm

Cind aveam 27 ani, ne-am hotarit sa avem un bebe, dar...surpriza..dupa 1 an de incercari nici un rezultat.Asa ca ne-am zis ...cind o vrea Dumnezeu atunci sa fie.In vara lui 2007 sotul a plecat Pt o perioada din tara.Dupa ce s-a intors , cam la vreo luna , nu mi-a venit sa cred , mi-a intirziat menstruatia, lucru care nu se intimpla de obicei si parca deja simteam sa sint insarcinata.Am luat un test dar a iesit negativ , dupa o sapt am mai luat unul de data asta a fost pozitiv , asa ca m-am hotarit sa merg la medic care mi-a confirmat sarcina.Acum David are aproape 8 luni si suntem tare fericiti
Sus In jos
ramona
graviduta noastra cu gemeni
graviduta noastra cu gemeni
ramona


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 43
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 16/01/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyDum Apr 06, 2008 1:44 pm

Fetelor va pup pe toane si va multumesc pentru incurajari!!!!
Sus In jos
ciobanu catalina
bebelus
bebelus



Numarul mesajelor : 18
Varsta : 42
Localizare : botosani
Data de inscriere : 15/02/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyMar Apr 08, 2008 9:52 pm

stiu de la cineva care a avut similare probleme , nu putea ramane gravida si pana la urma cu niste ceaiuri de la naturist a ramas gravida. si a dus si sarcina pana la capat. ar trebui sa incerci ,nu strica
Sus In jos
geaninaandries
bebelus
bebelus
geaninaandries


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 46
Localizare : botosani
Data de inscriere : 28/04/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyMar Apr 29, 2008 8:48 am

buna, asa cum au spus celelalte mamici mergi in concediu, fara stres, si inca ceva stiu ca pare ciudat ce o sa spun dar dupa ce actul propriuzis nu te du la baie sa faci pisu imediat mai stai in pat cu picioarele in sus cel putin jumate de ora, i-am spus asta si unei verisoare de-a mele care mai bine de un an umbla pe la dr si apoi dupa 2 luni am aflat ca e insarcinata, sper sa ne anunti curand ca o sa apara bebe. concediu placut
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyLun Mai 05, 2008 1:35 am

am auzit si eu teoria asta , nu stiu cat de adevarat este ca la mine nu se poate aplica, noi l-am facut pe Alex sub dus Cool , dar oricum nu are ce sa strice sa incerci si asta
Sus In jos
https://bebe.forum.st
adina_2007
bebelus
bebelus
adina_2007


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 44
Localizare : arad-romania
Data de inscriere : 11/02/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyLun Mai 12, 2008 11:47 pm

si la mine a venit dupa multe asteptari (2 ani) si am facut de fiecare data exact ce spunea geaninaandries mai sus si nimik pana intr-o zi cand a voit cel de sus
am facut si noi analize peste analize n-i s-a spus ca suntem sanatosi amandoi
la ultimul medic care am fost, m-a pus sa fac si tabelul cu ovulatia (pe langa restul de analize),....si se iveste o problema
dr imi sp: nu ai ovulatie asa ca nu vei ramane insarcinata
vreau sa mentionez faptul ca imi venea sa-l cred deoarece mi-am luat temperatura bazala timp de 3 luni continuu si in zilele de ovulatie cand trebuia sa am temperatura peste 37 (cel putin 37 cu 1) eu aveam 35 cu 7 pale iar in restul zilelor aveam 36 cu 5 s.a.m.d (ciclu aveam lunar dar nu fix la 28 de zile)
dr mi-a propus fel si fel de tratamente ca sa raman insarcinata si am refuzat
am sperat totusi ca d-zeu sa ne daruiasca un bebe fara tratamente si asa a fost
e adevarat ca am fost si noi plecati intr-un weekend la herculane Wink
eu ti-as da un sfat: sa nu disperi si cu siguranta d-zeu te v-a ajuta si pe tine si iti v-a trimite un ingeras pe care-l vei iubi o vita intreaga
Sus In jos
Karmin
bebelus
bebelus
Karmin


Numarul mesajelor : 60
Data de inscriere : 11/02/2008

Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! EmptyMar Mai 13, 2008 5:12 pm

am luat si eu cu termometrul temperatura , nu este ceva punctual, apoi am descoperit testele de ovulatie Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty
MesajSubiect: Re: Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!   Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!! Empty

Sus In jos
 
Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrr , vreau un bebe!!!!!!
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Mami , vreau sa fiu vedeta!!!
» Mami vreau boboane , la cumparaturi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
» MAMI VREAU O PAPUSA .....DESI SUNT BAIETEL
» bebe II
» ce va fi bebe cand va fi mare?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Vreau un bebe :: Totul despre preconceptie-
Mergi direct la: