Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

 
Pagina de startPagina de start  AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 analize

In jos 
+4
ankka
mycka_rose
janet
laly
8 participan?i
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
patibuz
bebelus
bebelus



Numarul mesajelor : 44
Varsta : 44
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 28/03/2008

analize - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: analize   analize - Pagina 2 EmptyJoi Apr 10, 2008 11:11 am

Si eu am facut inainte de sarcina, la recomandarea ginecologului, analize pnetru depistarea toxoplasmozei, citomegalovirus, rubeola, rujeola si nu mai stiu ce... Triplul test nu l-am facut, dar si eu stiu ca e recomandat in special mamelor mai in varsta... E f greu de decis in cazul in acre ar fi ceva in neegula cu bebele. Cred ca si eu as prefera sa nu aduc pe lume o fiinta chinuita, dar sa ma fereasca Dumnezeu sa fiu nevoita vreodata sa iau o astfel de decizie...
Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus
cristina strete


Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 41
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

analize - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: analize   analize - Pagina 2 EmptyLun Iun 09, 2008 1:17 pm

am facut analizele obisnuite, torch-ul,
determinarea rh-ului, in fiecare luna determinarea anticorpilor(am rh negativ) ecografiile in fiecare luna. am avut o sarcina usoara si fara probleme. mi-ar fi placut atunci sa stiu ca se poate face o analiza pt determ. sindromului down in primele 3 luni de sarcina,dar nu mia zis medicul No . consider ca ii f importanta
si nici de toxoplasmoza nu am stiut ca se face la toate gravidele,credeam ca se face numai daca sunt probleme Embarassed .bine ca nu au fost. voi stii la bb 2 Cool


Ultima editare efectuata de catre cristina strete in Joi Iun 12, 2008 4:28 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

analize - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: analize   analize - Pagina 2 EmptyLun Iun 09, 2008 7:06 pm

si eu am aflat de analize care trebuiau facute doar dupa ce am nascut....dar a fost bine si nu am avut probleme de sanatate nici eu si nici Alex
Sus In jos
https://bebe.forum.st
bebemik
moderator2
moderator2



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/11/2011

analize - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Buna   analize - Pagina 2 EmptyMar Noi 01, 2011 9:48 pm

sunt noua pe acest site si am cateva nelamuriri..sunt insarcinata si am 32 saptamani.pana acum am fost la controale dar nu am facut analizele din cauza faptului ca situatia mea materiala este cam precara,eu nu muncesc iar ce castiga sotul este prea putin.as vrea sa stiu daca va fi vreo problema cand voi naste faptul ca nu am fost supravegheata de un medic.mentionez ca nu a fost o sarcina dorita dar este binevenita daca d-zeu asa a dorit.multumesc
Sus In jos
Continut sponsorizat





analize - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: analize   analize - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
analize
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Vreau un bebe :: Despre sarcina :: Analize in timpul sarcinii-
Mergi direct la: