Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

 
Pagina de startPagina de start  AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 ce parere aveti despre sterilet?

In jos 
+5
gabi_gino2005
roxanik80
janet
laly
petruta
9 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
petruta
bebelus
bebelus
petruta


Numarul mesajelor : 75
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 20/02/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyJoi Feb 21, 2008 1:39 pm

buna, as vrea sa-mi pun sterilet, am auzit ca minerva e cel mai bun, ce parere aveti?
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyJoi Feb 21, 2008 6:32 pm

eu sincer nu am foslosit niciodata dar am o prietena care are si e foarte multumita, nu o deranjeaza deloc, a durut-o cand i la pus dar apoi a fost inregula.
Sus In jos
https://bebe.forum.st
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyVin Feb 22, 2008 8:09 am

Si eu vreau sa-mi montez sterilet , dar nu m-am interesat inca despre asta . Stiu doar ca sunt din diferite materiale si ca au termene de "valabilitate" diferite . Dupa ce voi vorbi ci ginecologul , va dau mai multe amanunte :) .
Sus In jos
roxanik80
bebelus
bebelus
roxanik80


Numarul mesajelor : 33
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 22/02/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyVin Feb 22, 2008 2:57 pm

si eu am auzit de el si am inteles ca este f bun si indicat de catre dr ginecologi
Sus In jos
gabi_gino2005
moderator2
moderator2



Numarul mesajelor : 190
Varsta : 40
Localizare : Giurgiu
Data de inscriere : 24/03/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyMar Apr 08, 2008 9:05 am

......


Ultima editare efectuata de catre gabi_gino2005 in Sam Ian 02, 2010 9:07 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
zana_ale
bebeluS
bebeluS
zana_ale


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 42
Data de inscriere : 07/04/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyMar Apr 08, 2008 10:26 pm

eu am sa-l pun dupa pasti! o sarcina acum nu e in plan,asa ca...
cred ca e cel mai bun mijloc de contraceptie,fara efecte secundare! 11
Sus In jos
geaninaandries
bebelus
bebelus
geaninaandries


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 46
Localizare : botosani
Data de inscriere : 28/04/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyMar Mai 06, 2008 9:17 am

nu sunt de acord cu asa ceva,stiu pe cineva care nu s-a mai dus la control timp de 7 ani si a iesit foarte rau
Sus In jos
zana_ale
bebeluS
bebeluS
zana_ale


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 42
Data de inscriere : 07/04/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyMar Mai 06, 2008 9:25 am

este doar vina ei! la 3-4 ani este obligatoriu sa fie scos!
Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus
cristina strete


Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 41
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptySam Aug 23, 2008 12:17 am

am auzit fel si fel de zvonuri despre sterilet ,ba ca ingrasa ba ca nu te poti acomoda cu el .inca nu ma intereseaza,poate dupa bb 2
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyVin Oct 17, 2008 8:48 am

prietena mea si-a pus sterilet si intradevar s-a ingrasat foarte mult iar din acest motiv a decis sa-l scoata dupa 6 luni, chiar daca a fost asigurata de medic ca va dura cateva luni bune pana ii va veni primul ciclu si va putea trece pe pastile, totusi a ramas insarcinata in prima luna Very Happy
Sus In jos
https://bebe.forum.st
Rebek
bebelus
bebelus
Rebek


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 35
Localizare : constanta
Data de inscriere : 27/01/2009

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptySam Ian 31, 2009 1:46 am

buna..zilele astea vreau sa ma duk sa`mi pun sterilet...insa am o nedumerire maaaare..in urma cu 2 luni(fara o sapt)am facut o intrerupere de sarcina.Doctorul mi`a zis k trebuie sa`mi vn dupa o luna..insa a trecut luna...si cv peste si nu mi`a venit.Mi`am facut testu dupa o sapt de intarziere de menstr.si a iesit negativ...o fi posibil sa fi ramas iar...da`tzi`mi va rog un sfat..o parere ..cv Crying or Very sad pe 13 akum fac2 luni de knd nu am mai avut mestr...:(
Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus
cristina strete


Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 41
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptySam Ian 31, 2009 11:48 pm

REBEK,la medic cu tine!!! chiar nu-i de gluma si mai multa grija cu contraceptia,esti inca foarte tanara.trebuie sa ai mare grija de corpul tau. multi pupici si astept vesti!
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyDum Feb 01, 2009 3:02 am

cel mai bine este sa mergi la doctor sa vezi despre ce este vorba, poate corpului tau ii trebuie mai mult timp sa-si revina sau poate alta este cauza dar numai dr te poate lamurii , sa ne dai vesti bune
Sus In jos
https://bebe.forum.st
cristina strete
bebbelus
bebbelus
cristina strete


Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 41
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyLun Feb 09, 2009 2:18 pm

Rebek! asteptam vesti Rolling Eyes
Sus In jos
Rebek
bebelus
bebelus
Rebek


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 35
Localizare : constanta
Data de inscriere : 27/01/2009

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyLun Feb 09, 2009 6:41 pm

Smile am revenit cu vesti...si bune..kt d kt....am fost la medic si mi`a spus sa nu`mi fac probleme k am doar o dereglare hormonala..si mi`a dat sa iau un tratament d cinci zile...numai k nu mi`a venit nici dupa zilele d tratament...asa k v`a trebui sa ma duk iar ...nu`i asa?? oo
Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus
cristina strete


Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 41
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyLun Feb 09, 2009 8:24 pm

pai ,da! acum ca ai luat problema in maini trebe sa o rezolvi, si nu te lasa pana nu esti tu linistita ca ai facut tot ce era nevoie pentru sanatatea ta. tin pumnii 97
Sus In jos
Rebek
bebelus
bebelus
Rebek


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 35
Localizare : constanta
Data de inscriere : 27/01/2009

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyMar Feb 10, 2009 12:14 am

ms... 75
Sus In jos
Rebek
bebelus
bebelus
Rebek


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 35
Localizare : constanta
Data de inscriere : 27/01/2009

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyMar Feb 10, 2009 12:16 am

totusi...vreau sa pun si eu o pozik aici si nu reusesc Crying or Very sad ...am mai intrebat lumea...numai k nu am primit nici un rasp... fluiera plss...spune`tzi`mi sji mie...
Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus
cristina strete


Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 41
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyMar Feb 10, 2009 7:15 pm

pai nu prea le am eu dar ,intra incearca sa dai clic pe fereastra de sus -gazduieste o imagine-,browse si host it. sai se mai pot incarca pe photobuchet dar asta deja ma depaseste Shocked
asteptam poze Cool
Sus In jos
Rebek
bebelus
bebelus
Rebek


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 35
Localizare : constanta
Data de inscriere : 27/01/2009

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyJoi Feb 12, 2009 3:47 pm

am vazut tarziu ce mi`ai scris..oricum ms`ptr rasp... Very Happy ...dar am reusit intr`un final sa`mi pun o poza cu bebeluhsa mea:D
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyJoi Feb 12, 2009 10:14 pm

ai reusit sa rezolvi problema care te framanta?
Sus In jos
https://bebe.forum.st
Rebek
bebelus
bebelus
Rebek


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 35
Localizare : constanta
Data de inscriere : 27/01/2009

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyVin Feb 13, 2009 3:12 pm

da..snt in regula akum...mi`a venit shi menstr.aku` astept sa treak sa ma duk sa`mi pun si sterilet k sa nu mai am probleme asemanatoare Rolling Eyes
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyLun Feb 16, 2009 8:42 am

trebuie sa te informezi foarte bine ce sterilet iti alegi, o prietena dea mea s-a ingrasat foarte mult dupa ce si la pus.
Sus In jos
https://bebe.forum.st
Rebek
bebelus
bebelus
Rebek


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 35
Localizare : constanta
Data de inscriere : 27/01/2009

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyLun Feb 16, 2009 1:04 pm

asta`mi mai lipseste..sa ma mai si ingras Crying or Very sad ..tokmai akum knd am intrat ka cura...k la anu fac sji yo nunta..adik anu asta:D Surprised
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? EmptyLun Feb 16, 2009 7:46 pm

ooooo pai atunci inseamna ca sunteti in pregatiri, in ce luna faceti? ti-ai gasit rochita?
Sus In jos
https://bebe.forum.st
Continut sponsorizat





ce parere aveti despre sterilet? Empty
MesajSubiect: Re: ce parere aveti despre sterilet?   ce parere aveti despre sterilet? Empty

Sus In jos
 
ce parere aveti despre sterilet?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» ce parere aveti despre animale de companie in preajma bb?
» Concurs -Vorbiti-ne despre bucuria de a fi mamica !!!!
» Aveti idei de concursuri sau subiecte noi, te asteptam sa le postezi aici

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Vreau un bebe :: Totul despre preconceptie-
Mergi direct la: