Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

 
Pagina de startPagina de start  AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 diversificarea

In jos 
+4
laurms
janet
myky26ro
laly
8 participan?i
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

diversificarea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: diversificarea   diversificarea - Pagina 2 EmptyMier Iun 18, 2008 7:23 pm

zana_ale a scris:
janet,o reteta cu peste sau cu brocoli sti? 67
Cum sa nu !

perisoare de peste:

300 gr peste ,400 ml supa ,2 lingurite de zeama de lamaie 60 ml lapte 1 albus 2 lingurite unt 1 felie de paine fara coaja ,patrunjel
se pune apa la clocotit impreuna cu zeama de lamaie si putina sare si cand clocoteste se pune pestele.Se lasa sa fiarba 20 min.Apoi se scoate si se curata de oase, si se paseaza cu furculitza.Se inmoaie in lapte painea si se scurge.Se bate albusul si apoi se amesteca cu pasta de peste painea muiata si patrunjelul.
Se ia cate o lingurita din aceasta compozitie si se pune intr-un vas cu apa clocotita.Perisoarele se fierb aprox 10-15 min.Se pot sevi cu garnitura de legume sau cu piure de cartofi.

N-am apucat sa fac reteta asta ; poate faci tu si-mi zici cum a iesit .

Eu cumparam file de peste , il ungeam cu putin ulei de masline si cu nitica sare . Il inveleam in folie de aluminiu si il tineam 20-30 min la cuptor , cu focul mic . Il papa Alex cu piure de cartofi .
Sus In jos
zana_ale
bebeluS
bebeluS
zana_ale


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 42
Data de inscriere : 07/04/2008

diversificarea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: diversificarea   diversificarea - Pagina 2 EmptyMier Iun 18, 2008 8:01 pm

sarumana!
Sus In jos
 
diversificarea
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Cu ce alimente ati inceput diversificarea ?
» CAND SE INCEPE DIVERSIFICAREA LA SUGARI?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Bebei 6-12 luni :: Diversificarea-
Mergi direct la: