Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

 
Pagina de startPagina de start  AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Probleme in familie!!!

In jos 
+2
janet
roxana23
6 participan?i
AutorMesaj
roxana23
administrator
administrator
roxana23


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

Probleme in familie!!! Empty
MesajSubiect: Probleme in familie!!!   Probleme in familie!!! EmptyVin Feb 15, 2008 4:45 am

Sunt momente in viata cand ti se pare ca sa schimbat cev asi nu stii ce , simti o raceala in comportamentul partenerului dar nu vrei sa crezi ca e adevarat , nu accepti ce el nu te mai iubeste si poate ca e momentul sa schimbati ceva . Cand de greu v-ar fi si cum ati depasi
Sus In jos
http://www.ingerasulmeu.com
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

Probleme in familie!!! Empty
MesajSubiect: Re: Probleme in familie!!!   Probleme in familie!!! EmptyMar Mar 25, 2008 1:42 pm

Roxana , mi-e greu sa-ti raspund la intrebare . La mine situatia e spre invers , adica eu m-am saturat sa-l "cresc" pe sotul meu . Daca ar fi asa usor , as face ca in emoticonul asta despartire .
Noi trecem printr-o perioada mai grea , dar vad ca nu are de gand sa se incheie 2 . Tot sper , tot astept ... Il inteleg si pe el , dar nu stiu cat mai rezist .
Sus In jos
roxana23
administrator
administrator
roxana23


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

Probleme in familie!!! Empty
MesajSubiect: Re: Probleme in familie!!!   Probleme in familie!!! EmptyLun Apr 14, 2008 11:06 am

Janet te inteleg perfect , si eu am avut aceeasi situatie numai ca la noi el a preferat sa ea deciziile maicasa pt el , defapt sa lasat foarte usor influentat asa ca eu am preferat sa ma retrag , sa imi vad de viata mea !!
E foarte greu sa nu ai langa tine o persoana cu care sa te intelegi si cu care sa impartasesti tot.
Poate cel mai greu a fost sa intelg ca sotul meu a fost un las , era un copil care dadea vina pe mine de toto ce se intampla .Ma saturasem sa fiu doar eu cea vinovata .Eu trebuia sa iau initiativa intotdeauna si mai mereu eu iesem prost si el bine !!!!Nu se baga niciodata si ma baga pe mine la inaintare , eu eram certata cu toata lumea si el era bine mersi !!!
E foarte greu asa !!!
Sus In jos
http://www.ingerasulmeu.com
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

Probleme in familie!!! Empty
MesajSubiect: Re: Probleme in familie!!!   Probleme in familie!!! EmptyMier Apr 23, 2008 2:47 pm

Stiu cum e ! Nu m-am certat cu lumea , dar eu sunt responsabila pt toate Surprised . Parca ar fi un copil : "du-te tu" sau "vorbeste tu" ... Acum vreau sa reziliez contractul de la cablu si sa ma abonez la dolce , dar nu se duce sa discute . El e titularul de contract , asa ca doar el poate rezilia .
Nu-s chestii prea importante , dar ma enerveaza ca nu se implica .

Avem aproape doua saptamani de cand nu mai bea , asa ca ne intelegem mult mai bine . Nu va imaginati ca l-a lovit constiinta : i-au iesit analizele proaste si trebuie sa urmeze un tratament si sa tina regim , altfel nu ar fi renuntat la berica No .
Sus In jos
nikosicris
bebeluss
bebeluss
nikosicris


Numarul mesajelor : 65
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

Probleme in familie!!! Empty
MesajSubiect: Re: Probleme in familie!!!   Probleme in familie!!! EmptyJoi Apr 24, 2008 1:39 am

Offfff,bauturica asta ce strica omul.Si fostul era la fel eu trebuia sa fiu cu toate si cu tot,el nu facea nimik decat muncea si-mi scotea ochii si pt asta.Eu nu am luat indemnizatia si-mi scotea ochii ca eu nu am nici un ban si el munceste sa ma tina.
Sus In jos
roxana23
administrator
administrator
roxana23


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

Probleme in familie!!! Empty
MesajSubiect: Re: Probleme in familie!!!   Probleme in familie!!! EmptyMar Iul 01, 2008 4:12 pm

Noi avem acum petrecere de doi anisori si nu putem sa ne bucuram in totalitate , deoarece suntem in "razboi "cu tati!!!OFFFF ce grea e viata asta si ce rai sunt oamenii , cand crezi ca esti fericit pierzi totul intr-o clipa .
Sus In jos
http://www.ingerasulmeu.com
cristinarat
graviduta noastra
graviduta noastra
cristinarat


Numarul mesajelor : 918
Varsta : 43
Localizare : arad
Data de inscriere : 21/02/2008

Probleme in familie!!! Empty
MesajSubiect: Re: Probleme in familie!!!   Probleme in familie!!! EmptyMar Iul 01, 2008 11:29 pm

Imi pare rau sa aud ca razboilul dintre voi nu a luat sfarsit, dar asta este, trebuie sa te duci mai departe si sa fii tare, ca doar o singura dtata face scumpetea ta doi anisori. eu sper din tot sufletul sa nu lasi pe nimeni si nimic sa va impiedice petrecerea. Roxana draga toate trec., adevarat mai repede sau mai tareziu, dar trebuie sa mergem inainte. cat despre oameni ........ hmmmm...... asa e suntem tare rai! Te pup cu mult drag!!!! 44 44 44 97 97 97
Sus In jos
roxana23
administrator
administrator
roxana23


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

Probleme in familie!!! Empty
MesajSubiect: Re: Probleme in familie!!!   Probleme in familie!!! EmptyMier Iul 02, 2008 12:02 am

Sunt momente in viata in care ai vrea sa renunti la tot , sa nu mai stii de nimeni si de nimc .Sunt momente in care cred ca Dumnezeu ma uitat sau poate am facut ceva rau si ma pedepseste , totusi cred ca noi oamenii suntem prea mici pentru niste suferinte asa de mari.Singurul lucru care ma face sa merg mai departe este Ayan .E greu sa fii singur , dar mai greu e sa ai pe cineva si sa nu ii simti sprijinul atunci cand ai nevoie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Eu am deschis divortul din aceasta cauza , am preferat asta pentru ca am simtit ca pentru tati al nostru eu si ayan nu eram pe primul loc!!!Nu a fost langa noi in cele mai importante momente ,sau daca a fost nu a fost cu sufletul , nu stiu de ce simt asta , poate gresesc dar daca gresesc vreau sa stiu ca am facut ceea ce am simtit .
va pup de o mie de ori
si aveti grija de voi
Sus In jos
http://www.ingerasulmeu.com
cristinarat
graviduta noastra
graviduta noastra
cristinarat


Numarul mesajelor : 918
Varsta : 43
Localizare : arad
Data de inscriere : 21/02/2008

Probleme in familie!!! Empty
MesajSubiect: Re: Probleme in familie!!!   Probleme in familie!!! EmptyMier Iul 02, 2008 12:10 am

Este important sa cugeti asupra deciziilor tai de mai multe ori si sa nu regreti daca iei o decizie. eu sunt sigura ca ai luat o decizie buna pentru tine si Printisor. si sa stii ca Dumnezeu nu ne da nic mai mult nici mai putin decat cat putem duce. Suntem in stare de foarte multe, suntem mai tari decat ne-am ptea inchipui. normal sa suferi ,asa este firesc dar trebuie sa fii tare!!!!!!!!!!!!!!!! Mai ales pentru Ay, si bineinteles pentru tine. Sa depasest momentul asat aiurea si sa incepeti o noua viata voi doi, tu si puiutul tau. Esti tanara, ai in fata tot viitorul. Sper sa fii in stare sa iti mentii optimismul si sa te duci mai departe cu fruntea sus. Eu sunt alaturi de voi, si va pup din inima!!!!!!!!! I love you 44 97
Sus In jos
roxana23
administrator
administrator
roxana23


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

Probleme in familie!!! Empty
MesajSubiect: Re: Probleme in familie!!!   Probleme in familie!!! EmptyMier Iul 02, 2008 12:26 am

Multumest mult !!!!Am un moment de panica si ma bucur ca esti cu mine , ma simteam singura si am un gol in stomac .Am foarte multe nopti in care nu pot sa dorm .Stau cu ochii in tavan si ma gandesc la tot felul de lucruri nebunesti Crying or Very sad A s vrea sa tip , dar parca nici glas nu mai am , nu pot sa cred ca mi sa intamplat asta ,nu pot sa cred ca el nu a fost asa cum credeam eu , m-am inselat ca un copil .Stiu ca toate trec , divortul nu e un capat de lume si suferinta nu dureaza o viata , dar nu ionteleg de ce a trebuit sa fie asa .De ce Dumnezeu nu sa uitat in sufletele noastre sa vada cat de mult suferim ? De ce ? Asta nu inteleg
Sus In jos
http://www.ingerasulmeu.com
cristinarat
graviduta noastra
graviduta noastra
cristinarat


Numarul mesajelor : 918
Varsta : 43
Localizare : arad
Data de inscriere : 21/02/2008

Probleme in familie!!! Empty
MesajSubiect: Re: Probleme in familie!!!   Probleme in familie!!! EmptyMier Iul 02, 2008 12:52 pm

Offf, asa rau imi pare cand te aud cat suferi!!! E de inteles ca gandesti asa, si eu am trecut prin momente de astea, similare. TREBUIE SA TE ADUNI, TREBUIE SA FII TARE. Esti frumoasa, esti tanara si nu merita sa te consumi atata pentru .... nimic. Sus fruntea!!! si daca vreodata mai vrei sa vb cu cineva si nu gasesti pe nimeni mai bun, eu iti stau la dispozitie sa te pun un pic pe picioare!!!! Te pup din toata inima!!!!
Sus In jos
roxana23
administrator
administrator
roxana23


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

Probleme in familie!!! Empty
MesajSubiect: Re: Probleme in familie!!!   Probleme in familie!!! EmptyMier Iul 02, 2008 7:57 pm

Unii spun ca suntem prea tineri ca sa iubim….ca nu stim ce este DRAGOSTEA…..dar o inima batrana nu ar rezista la atata suferintza…
Sus In jos
http://www.ingerasulmeu.com
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

Probleme in familie!!! Empty
MesajSubiect: Re: Probleme in familie!!!   Probleme in familie!!! EmptyJoi Iul 03, 2008 1:55 am

roxana23 a scris:
Unii spun ca suntem prea tineri ca sa iubim….ca nu stim ce este DRAGOSTEA…
nu pot fi deacord , poate poti spune ca la 16-18 ani nu sti inca ce este dragostea adevarata , nu mai sunteti la o varstra cand distractia cea mai mare este sa mergi in cluburi , asa ca mi se pare deplasata expresia, ai responsibilitati, ai griji. Toti gresim , la oricine se poate intampla sa treaca prin experienta unui divort, indiferent ca ai 24 sau ca ai 45 , atunci la cei de 45 de ani ce le poti spune ca inca nu stiu sa iubeasca?
Sus In jos
https://bebe.forum.st
roxana23
administrator
administrator
roxana23


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

Probleme in familie!!! Empty
MesajSubiect: Re: Probleme in familie!!!   Probleme in familie!!! EmptyJoi Iul 03, 2008 10:52 am

Laly nu asta a fost ideea expresiei ....oricum mersi de rapuns
te pup
Sus In jos
http://www.ingerasulmeu.com
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

Probleme in familie!!! Empty
MesajSubiect: Re: Probleme in familie!!!   Probleme in familie!!! EmptySam Aug 02, 2008 11:39 am

Eu sunt de parere ca mai bine iti iei doza de suferinta acum , decat in tot restul vietii tale . Sunt convinsa ca ai luat decizia corecta si ca nu a fost un impuls de moment .
Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus
cristina strete


Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 41
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

Probleme in familie!!! Empty
MesajSubiect: Re: Probleme in familie!!!   Probleme in familie!!! EmptySam Aug 02, 2008 12:10 pm

mai ales ca pe termen lung,problemele celor mari afecteaza copii not imi pare rau ca treci prin asa ceva. te pup
Sus In jos
Continut sponsorizat





Probleme in familie!!! Empty
MesajSubiect: Re: Probleme in familie!!!   Probleme in familie!!! Empty

Sus In jos
 
Probleme in familie!!!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Probleme tehnice
» Probleme la rinichi!!!!
» Probleme financiare, ne descurcam cu banii sau mai apelam si la imprumuturi?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Probleme in familie-
Mergi direct la: