Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

 
Pagina de startPagina de start  AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Ce perle mai spun copii nostri

In jos 
+4
janet
ankka
marynecula
roxana23
8 participan?i
AutorMesaj
roxana23
administrator
administrator
roxana23


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptySam Ian 26, 2008 10:39 pm

Baietelul meu e prea mic nu vorbeste el asa bine dar am sa va povestesc despre baietelul prietenii mele.
Intr-o zi la intrebat prietena mea pe alex.Alex cum se numesc copiii care au idei.si alex a raspuns foarte usor .Ca oamenii aia se cheama idioti :D
Si tot Alex merge de ceva timp la gradinita unde face limba engleza.Cand a iesit de la gradi ia spus lui maicasa ca a doamna la invatat cum se spune la bec . Mami fiind foarte fericita.Cand la intrebat :Alex cum se spune la bec in engleza el a raspuns simplu
altcumva :D
e un scump si un poznas
as vrea ca si ay al meu sa fie ca el
copii vostri ce mai spun
va pup
Sus In jos
http://www.ingerasulmeu.com
marynecula
bebelus
bebelus
marynecula


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 42
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 26/01/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptyLun Ian 28, 2008 10:54 am

Ehe,ce pozne facem! Poi ne trebuie vreo cateva zile sa scriem cate facem noi in fiecare zi.
Ultima si cea mai recenta,acum cateva minute,Ionut a reusit sa darame cuierul cu haine din camera socrului.Norocul lui a fost ca era langa el dar nici nu sa speriat si nici nu a reactionat in nici un fel cand sa vazut sub haine. lol! lol! lol!
Sus In jos
ankka
bebelus
bebelus
ankka


Numarul mesajelor : 22
Varsta : 44
Data de inscriere : 27/01/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptyMar Ian 29, 2008 11:55 pm

Se spune ca intre 2 si 3 ani copii trec printr-o perioada mai dificila. Atunci incep sa se autodescopere, sa isi impuna personalitatea. Cred ca cea mai mare pozna a lui Vladic a fost la varsta de 2 ani si vreo 4 luni cand s-a catarat, in ciuda protestelor mele, pe marginea patutului lui dupa care s-a aplecat peste zabrelele ca sa imi demonstreze cat de bine se tine. Bineinteles ca in nici o fractiune de secunda era deja jos. Cazuse in cap si se lovise cu fruntea de niste jucarii de la o inaltime de mai mult de un metru. Din fericire nu ne-am ales decat cu o spaima zdravana, ca de patit, in afara de un cucui urias nu a patit nimic. a ramas doar cu o mica cicatrice.
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptyJoi Feb 07, 2008 3:52 pm

Abia astept sa pot scrie si eu despre perlele lui Alex in topicul asta .
Sus In jos
roxana23
administrator
administrator
roxana23


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptyMier Mar 19, 2008 12:40 am

fetelor ay cand il iau de mana striga tare "da dumu" sau "latama" .A invatat repede expresia deoarece sunam la interfon si i spuneam lu nana sa ne deschida. e un dulce Very Happy
Sus In jos
http://www.ingerasulmeu.com
cristinarat
graviduta noastra
graviduta noastra
cristinarat


Numarul mesajelor : 918
Varsta : 43
Localizare : arad
Data de inscriere : 21/02/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptyMier Mar 19, 2008 11:42 am

Nu stiu daca v-am povestit sau nu, dar daca am facut-o imi cer iertare, nu mai tin minte, de Ana si fratiorul sau suriaora. Stateam intansa in pat intr-o seara cand a venit draga de ea si a vrut sa faca "calul" la mine pe burta ca de obicei. I-am spus ca nu imi place si ca ma doare burta, la care a intervenit si tati si i-a spus ca acolo inauntru este fratiorul ei. Ana a facut niste ochi mari (oricum ii are mari Very Happy ) si dupa aceea foarte calma s-a intors la mine si mi-a zis: Mama, coate un pic, face Ana daga daga., dupa aia pune loc." Laughing Degeaba am explicat eu ca nu se poate scoate numai un pic pana face ea drga draga, ca nu asa merge ca e prea mic, nu si nu sa scot doar un pic. A trebuit sa ies din camera sa mai uite de bb Laughing
Sus In jos
roxana23
administrator
administrator
roxana23


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptySam Mar 22, 2008 3:05 am

Scumpa de ea Very Happy
Sus In jos
http://www.ingerasulmeu.com
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptySam Mar 22, 2008 9:26 am

Ce dulcica Ana sunny
Sus In jos
https://bebe.forum.st
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptySam Mar 22, 2008 6:31 pm

La ziua lui Alex a mai fost o fetita de 2 anisori si 4 luni, gagica lui Very Happy . Cristina cand a plecat a venit si i-a dat un pupic pe gurita iar al meu baietel dupa ce a primit pupicul a inceput sa bata din palme si sa face ieeee ieeeee, toata lumea a inceput sa rada , au fost tare dulci amandoi.
Sus In jos
https://bebe.forum.st
roxana23
administrator
administrator
roxana23


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptySam Mar 29, 2008 12:23 am

astazi scumpul meu baietel a invata o noua fraza , sriga in gura mare prin casa "gula mati"-gura mati , o auzise pe soramea si toata ziua numai asta a repetat si cand va imi imaginez ca are doar un anisor si 8 luni. Surprised
in fiecare zi ne uimeste , prinde foarte repede !!!!!
Sus In jos
http://www.ingerasulmeu.com
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptyLun Apr 14, 2008 10:05 pm

De ce circula singele in corp?
Sangele umbla prin corp, ca sa ii prinda pe microbi si sa ii inece.(6 ani).

La ce folosesc sprancenele?
Sprancenele folosesc ca sa tina fruntea sus, sa nu-i vina fruntea pe ochi. (6 ani)

De ce ne spalam cu sapun?
Noi ne spalam, ca sa dam sapun in ochi la microbi. (5 ani)

Ce sunt amprentele?
Amprentele e cand punem mana pe o clanta si raman degetele acolo si le gaseste politia. (8 ani)

Ce este sufletul?
Suflet e cand iti pune mama prajituri pe farfuriesi ii lasi prajituri si lu ala mic. (8 ani)

Sufletul are o forma de inima. (8 ani)

Ce este tristetea?
Tristete inseamna cand un om vine la altul si bea mult. (7 ani)

De ce sa pun potcoave la cai?
La cal se pune potcoave, sa nu cada calul pe spate, atunci cand pune frana calul se intepeneste in potcoave. (9 ani)

Ce inseamna cuvantul "modern"?
Modern e cand vezi ceva frumos si e scump si n-ai bani. (7 ani)

Cum se face parfumul?
Parfumul se face din apa, dop si din parfum. (5ani)

Cum se inteleg pasarile sau animalele intre ele, daca noi, oamenii, vorbim si de multe ori nu ne intelegem?
Pasarile sau animalele vin unele langa altele si vorbesc in soapta si noua ne spun numai "miau". (10 ani)

Ce este timpul?
Timpul este o vreme care trece tot timpul. (5 ani)

Ce sunt buruienile?
Buruienile sunt niste plante folositoare doar lor. (12 ani)

Ce este acela un secret?
Secretul este atunci cand nu trebuie sa stie militia. (6 ani)

Ce este zambetul?
A zambi inseamna sa razi parca in gandul tau. (8 ani)

A zambi este cand niste oameni rad cu gura inchisa, ca sa nu deranjeze oamenii de la bloc. (7 ani)

La ce foloseste steagul?
Steagul foloseste, ca atunci cand veneau turcii peste noi, ei nu stiau pe ce tara veneau si atunci noi le aratam steagul si dupa aia ei stiau.

Ce este acela un minister?
Minister inseamna, ca sa te duci acolo sa te razbuni. (9 ani)

Minister este o incapere mare unde se aduna toti ministrii ca sa faca sedinte pentru a imbunatati cartierul lor. (9ani)

Ce este igiena?
Igiena este cand vin neamurile si vad ce curat e in casa. (7 ani)

Din ce se face sapunul?
Sapunul se face din mai multi clabuci, la un loc. (6 ani)

De ce isi fac oamenii cadouri?
Oamenii isi fac cadouri, ca sa nu fie nesimtiti.(7 ani)

De ce da dirijorul din maini, cu un bat, cand dirijeaza?
Dirijorul da din maini, ca sa arate ducerea sunetului. (11 ani)

Dirijorul are un bat in mana, ca e urat sa arate cu degetul, la ala care canta cu contrabasul ca sa
vada cum merge simfonia. (10 ani)

De ce gaina nu zboara pe sus, ca celelalte pasari?
Gaina nu zboara pe sus ca celelalte pasari, pentru ca-i e frica sa nu scape oul, cand ii vine sa-l faca. (10 ani)
Sus In jos
https://bebe.forum.st
emidiaconu
bebelus
bebelus
emidiaconu


Numarul mesajelor : 233
Varsta : 46
Localizare : targu mures
Data de inscriere : 04/02/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptyJoi Iul 24, 2008 12:17 pm

discutie eu si daria...daria:am sot
eu:da?? si cati ani are?
ea:sinsi mii(5000)
-nu e prea batran?
-nu ca are barba...
-si te iubeste?
-nu ca tati ma iubeste
-dar tati e sotul meu...
-nu ca-i a meu si barbatu tau...da pe mine ma iubeste...
1 si mii de discutii de nu sti ce sa-i raspunzi... oo
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptyJoi Iul 24, 2008 7:55 pm

Laughing Laughing
Sus In jos
https://bebe.forum.st
emidiaconu
bebelus
bebelus
emidiaconu


Numarul mesajelor : 233
Varsta : 46
Localizare : targu mures
Data de inscriere : 04/02/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptyVin Iul 25, 2008 10:56 am

"scoatete mami afara din cada ca ma si inebunesc atata faci baie.." Shocked
Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus
cristina strete


Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 41
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptyVin Iul 25, 2008 11:54 am

Laughing Laughing ,abia astept sa aud si eu asa ceva
Sus In jos
emidiaconu
bebelus
bebelus
emidiaconu


Numarul mesajelor : 233
Varsta : 46
Localizare : targu mures
Data de inscriere : 04/02/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptyVin Iul 25, 2008 4:09 pm

mai e un pic... Cool
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptyVin Iul 25, 2008 5:56 pm

sunt tare scumpi , au o imaginatie ca nu sti de unde le scoate . Nepotelul meu de 4 ani ii spune bunicii " nu mai rade ca nu esti amuzanta deloc"
Sus In jos
https://bebe.forum.st
roxana23
administrator
administrator
roxana23


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptyLun Aug 25, 2008 12:26 am

Astazi i-am cumparat un iepuras lui Ayan , e foarte fericit de el .A ramas acsa cu mamaie sa aibe grija de el .Si dupa vreo doua ore dupa ce am plecat de acasa ma sunat Ayan si era foarte suparat mi-a spus "mami epulasu a facut caca une doame o sal teata mami " Laughing Laughing mi-a povestit mami ca el a venit repede in bucatarie si ia spus ca iepurasul a facut pe el .Si a inceput sa il certe ca el nu mai poarta pampers si tre sa faca caca la olita "nu in pempet" Laughing Laughing e un scump
Sus In jos
http://www.ingerasulmeu.com
cristina strete
bebbelus
bebbelus
cristina strete


Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 41
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptyLun Aug 25, 2008 1:55 pm

o sa ii dezvolte simtul responsabilitatii. si mie mi-ar placea sa ii cumpar un animalut lui Carla
Sus In jos
emidiaconu
bebelus
bebelus
emidiaconu


Numarul mesajelor : 233
Varsta : 46
Localizare : targu mures
Data de inscriere : 04/02/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptyMar Aug 26, 2008 12:58 pm

daria sta toata ziua si se uita la hamsterul fratiorului...asa zis se uita ,5 min dupa care i da papa,hartii ,paine,fructe,cam tot ce gaseste sau papa ea trebuie si la soricel...
Sus In jos
cristinarat
graviduta noastra
graviduta noastra
cristinarat


Numarul mesajelor : 918
Varsta : 43
Localizare : arad
Data de inscriere : 21/02/2008

Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri EmptyMier Noi 05, 2008 7:45 pm

Azi la gradi la masa de pranz Ana i-a zis la un coleg de gradi : Papa tot ca te trimit la gradinita de tigani!!!
Educatoare se amuza cand am ajuns dupa ea!!! Ea papa tot si i-a facut morala la saracu copilas!! Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce perle mai spun copii nostri Empty
MesajSubiect: Re: Ce perle mai spun copii nostri   Ce perle mai spun copii nostri Empty

Sus In jos
 
Ce perle mai spun copii nostri
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ce nu trebuie sa toleram la copii nostri
» Filmulete cu noi si copiii nostri
» POZE CU BEBELUSII NOSTRI CU SI DUPA BAITA
» copii abandonati
» Gelozia la copii!!!!!!!!!!!!!1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: totul despre familie si bebe :: Poznele copilului tau-
Mergi direct la: