Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

 
Pagina de startPagina de start  AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 primele clipe ....

In jos 
+8
chry1
zana_ale
mioara
nikosicris
mycka_rose
janet
patricia2006
laly
12 participan?i
AutorMesaj
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyVin Ian 25, 2008 7:26 am

Primele noastre clipe au fost cu mari emotii pentru ca nu stiam daca este bine sau nu, de la o nastere naturala cum as fi vrut am ajuns rapid la cezariana ptr binele amandorura , dar mai ales ptr Alexica. Am rasuflat usurata cand l-am vazut ca e sanatos si in momentul acela nu -mi venea sa cred ca insfarsit dupa 9 luni sta in bratele mele, ca viata mea s-a schimbat definitiv , sunt o mamica. :cheers:



primele clipe .... Ffwoprimele clipe ....
Sus In jos
https://bebe.forum.st
patricia2006
bebelus
bebelus
patricia2006


Numarul mesajelor : 12
Varsta : 39
Localizare : bologna
Data de inscriere : 25/01/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyVin Ian 25, 2008 2:02 pm

Eu muream de emotii ca intarziaze mult aproape 10 zile. Si deja imi imaginam cum o sa fie. Dupa ce la toate ecografiile mi-au spus ca abia o sa aiba 3 kg, mi-o imagineam mica slabuta si cu par neagru. Cand amm nascut si mi-a spus 4,100 kg am ramas fara cuvinte, de abia asteptam sa o vad. Cand am vazut o grasuta blonda si roza in obrasi. Imi venea sa o mananc eram in al noulea cer. va pun o poza.

primele clipe .... 1004218ky4
primele clipe .... 1004218ky4.e604f790b4
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptySam Ian 26, 2008 11:32 pm

Primele clipe ... emotionant .
L-am auzit pe dr zicand : o circulara de cordon , s-a rezolvat , apoi am simtit ca "pierd" ceva . Dupa aceea am auzit un planset viguros si pe dr spunand ce copil bun de jumulit , are peste 4 kilograme dupa care l-am vazut pe bb si in zapaceala mea l-am intrebat pr dr daca nu-i putin cianotic , pe bucute :oops: . Dr a inceput sa rada si mi-a zis ca e un copil normal si sanatos si mi l-a asezat pe piept ( aveam zona sterila acolo ) . Chiar nu pot descrie ce bucurie , ce iubire si ce mandrie ma invadasera . Dupa care mi l-a dat sa-i pup o manuta si l-a trimis la neonatologie . Va rog sa ma credeti ca nu am vazut prea bine cum arata , asa eram de emotionata .
Dar dupa o ora mi l-au adus la san , asa ca am avut timp sa ne cunoastem . Urla bb ca din gura de sarpe , dar cand l-a asistenta asezat pe pieptul meu s-a linistit dintr-o data , de se minunau toti in jur .
Buburuza mea :

primele clipe .... La1oraju7
Sus In jos
mycka_rose
bebelus
bebelus



Numarul mesajelor : 57
Data de inscriere : 26/01/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyLun Ian 28, 2008 12:44 pm

o Buburuza mancacioasa! Sa va traiasca comorile fetelor!
Sus In jos
nikosicris
bebeluss
bebeluss
nikosicris


Numarul mesajelor : 65
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: primele clipe   primele clipe .... EmptyLun Ian 28, 2008 1:45 pm

Nu pot spune in cuvinte ce am simtit in acel moment,fericire la infinit si normal cunoasteti si voi mamici senzatia,nu?
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyDum Feb 03, 2008 7:31 pm

Ai dreptate Niko , e ceva dincolo de cuvinte . Nici nu stiu cum a trecut timpul .
Multumesc Mihaela , sper sa devii si tu cat mai curand mamica :) .
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyLun Feb 04, 2008 9:43 am

Uneori stau si ma uit la Alex cum alearga si se joaca prin casa, cum striga " mami, mami" si nu-mi vine sa cred ca minunatia asta mica este a mea. Il iubesc si eu si sotul meu enorm de mult fara el am inebunii, este cea mai frumoasa opera de arta pe care am creat-o vreodata. Mi-e frica ca sunt asa legata de el, nu vreau sa fiu dupa el peste tot sa-l sufoc, sa-mi fie teama sa-l las sa plece in excursii, sau sa-l sun intruna sa-l inebunesc. voi simtiti asa mamicilor? sau am luat-o eu razna?
Sus In jos
https://bebe.forum.st
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyVin Feb 29, 2008 10:30 am

N-ai luat-o razna :) . Prima excursie va fi mai grea , pe urma cred ca va fi ceva mai bine . Cand eram noi mici , nu erau telefoane ca acum .
Eu am fost in excursii de o zi cu clasa , iar in prima tabara am fost in clasa a V-a . De fapt a fost o expeditie pioniereasca pe Ceahlau , de refacere a traseelor turistice si curatare a naturii :P . Nu stiu cat de ingrijorata a fost mama , dar eu nu prea m-am gandit la parinti cat am fost plecata :oops: .
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyVin Feb 29, 2008 9:14 pm

Sincera sa fiu ai mei parinti nu ne-au lasat sa plecam in tabere, deabia prin liceu am plecat in excursii de o zi cu clasa. Mami meu intotdeauna isi facea tot felul de ganduri, sa nu se intample nimic rau cu noi. Chiar zilele trecute imi spunea mama de un var de al lui tata care i-a murit baiatul de 25 de ani la munte acum o saptamana, a cazut de pe schiuri si si-a rupt gatul. Stiu ca atunci cand esti parinte iti doresti sa poti sa-l protejezi de toate relele din lume dar din pacate nu putem fi tot timpul cu ei , cum spune tata " ce tie scris in frunte ti pus", daca e sa se intample se poate intampla oriunde. Dar atunci iti pui intrebarea si te invinovatesti ca era mai bine sa nu-l fi lasat sa plece si poate nu se intampla necazul.
Sus In jos
https://bebe.forum.st
mioara
bebelus
bebelus



Numarul mesajelor : 8
Varsta : 44
Data de inscriere : 07/03/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptySam Mar 08, 2008 10:13 pm

57 stiam ca va fi fetita ..........o visam adesea dar niciodata nu-i vedeam chipul .cand am nascuto nu am vazuto decat dupa ce a ajuns la noi nascuti ,dar prima intrebare dupa ce mi-a spus ca e fetita ,e sanatoasa are 3000g (am fost putin dezamagita),am intrebat daca e urata (in general bb sunt uratei dupa nastere) si asistenta mi-a zis ''urata esti tu ca fata este frumoasa''.am ajuns in rezerva am stat putin (1 mi) si m-am dus sa-mi vad printesa ............era si este cea mai frumoasa ........privirile noastre sau intalnit si mi-au dat lacrimile,lacrimi de bucurie .ochii ei mari m-au patruns si de atunci sa schimbat ceva in viata mea...............devenisem mamica,o mamica fericita si implinita !!!! 91
Sus In jos
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyJoi Mar 13, 2008 12:50 pm

Emotionant !
Eu sunt fericita ca l-am vazut si auzit din prima clipa , apoi l-am avut aproape doua ore la san ( uitasera asistentele de noi Laughing ) si dupa aceea am stat in aceeasi camera 91 .
Offf ! Chiar mi-e dor de emotiile de atunci 31 .
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyVin Mar 14, 2008 4:42 am

Pentru ca am nascut prin cezariana l-am vazut cateva secunde dupa nastere , mi l-au adus apoi ptr cateva minute sa-l mai vad si apoi abia dupa cateva zile Sad l-am mai vazut cand m-au mutat in salon. Am avut timp sa ma dezmeticesc , sa-mi dau seama ca sunt mamica , ca viata mea si a sotului meu s-a schimbat total pentru toata viata, in bine.
Sus In jos
https://bebe.forum.st
zana_ale
bebeluS
bebeluS
zana_ale


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 42
Data de inscriere : 07/04/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyMar Apr 08, 2008 8:13 pm

primele clipe cu zana?!
immmmmmmm.... imi amintesc ca ma trezisem dupa anestezie,am facut o reactie alergica la anestezic si ... am adormit din nou! am nascut la 9.35 si la ora 12 am cerut sa imi aduca copilul. mi-a puso pt prima oara in brate si mi-am promis ca am sa o apar toata viata mea,ca am sa o fac sa se simta iubita si ocrotita,ca am sa o rasfat... toate ACESTE GANDURI SI MULTE ALTELE MI-AU TRECUT IN MINTE IN MAI PUTIN DE UN MINUT, SI O PRIVEAM! ma minunam si ma intrebam cum acea minune poate fi a mea!
vazusem multi nou nascuti, uni mai draguti,alti mai putin draguti,dar al meu,era SUPERB! am sarutato si .. am adormit din nou! Very Happy
Sus In jos
chry1
bebelus2
bebelus2
chry1


Numarul mesajelor : 1440
Varsta : 46
Data de inscriere : 06/04/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyMar Mai 20, 2008 9:43 am

A venit cu 2 saptamani mai repede decat trebuia,dar eram cu totul pregatita.
Am nascut cu cezariana,sub anestezie totala,deci nu am vazut-o cand a iesit din burtica de la mami,dimineata la 6:40.
La ora 13:10,mi-a adus-o la reanimare(cu multe insistente,si interventii),si cand a intrat pe usa cu ea,ramasem atat de socata sa vad cat par avea.Si imi dorisem atat de mult,si visul mi s-a implinit.
Am o fetita,sanatoasa multumesc lui Dumnezeu.
primele clipe .... 9e02c896
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyMar Mai 20, 2008 6:26 pm

cum de ti-au facut anestezie totala cry? cu cine ai nascut?
Sus In jos
https://bebe.forum.st
roxana23
administrator
administrator
roxana23


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyMier Mai 21, 2008 12:44 am

Si mie mi-au facut tot totala , dar cand au scos bebe m-au trezit si mi l-au pus in brate .Recunos ca eram cam buimaca dar mi-am revenit .am inceput sa plang si l-am pupat pe frunte .Apoi dupa ce l-au curatat mi l-au adus in salon
Sus In jos
http://www.ingerasulmeu.com
chry1
bebelus2
bebelus2
chry1


Numarul mesajelor : 1440
Varsta : 46
Data de inscriere : 06/04/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyMier Mai 21, 2008 2:57 pm

Cu Stretean.Din cauza pb de sanatate care le am,nu au putut sa-mi faca rahianestezie.
Sus In jos
zana_ale
bebeluS
bebeluS
zana_ale


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 42
Data de inscriere : 07/04/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyJoi Mai 22, 2008 5:10 pm

stretean este un doctor foarte bun! mi-a fost profesor la ginecologie!
Sus In jos
chry1
bebelus2
bebelus2
chry1


Numarul mesajelor : 1440
Varsta : 46
Data de inscriere : 06/04/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyJoi Mai 22, 2008 5:33 pm

Da,este si prof.universitar,si seful de la maternitate.Eu am fost super multumita de el.
Sus In jos
zana_ale
bebeluS
bebeluS
zana_ale


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 42
Data de inscriere : 07/04/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyJoi Mai 22, 2008 5:57 pm

este un profesor si un doctor foarte bun!
singurul lui defect este ca are gura prea mare si un limbaj mai deosebit! Very Happy
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyJoi Mai 22, 2008 6:28 pm

am auzit foarte multe despre el dar nu neaparat doar lucruri bune, dar ma bucur cry ca totul a iesit bine in final
Sus In jos
https://bebe.forum.st
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyDum Mai 25, 2008 8:55 am

Despre fiecare doctor se aud si bune si rele , in functie de experientele fiecarui pacient . Eu sunt foarte multumita de dr meu , dar daca as fi citit inainte de nastere ce au zis unii si altii despre el , poate nu as fi avut atata incredere . Acum insa , nimeni nu-mi poate schimba parerea pe care mi-am format-o prin propria experienta .
Sus In jos
cristina strete
bebbelus
bebbelus
cristina strete


Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 41
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyDum Aug 17, 2008 4:16 pm

asa-i. ginecologul cu care am nasut era rezident dar am fost super multumita
Sus In jos
emidiaconu
bebelus
bebelus
emidiaconu


Numarul mesajelor : 233
Varsta : 46
Localizare : targu mures
Data de inscriere : 04/02/2008

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyMier Aug 20, 2008 12:33 pm

primele clipe cred ca nu le uiti toata viata...eu imi amintesc primele clipe ale fiecarui copil....sunt unice ...
Sus In jos
Rebek
bebelus
bebelus
Rebek


Numarul mesajelor : 66
Varsta : 35
Localizare : constanta
Data de inscriere : 27/01/2009

primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... EmptyJoi Ian 29, 2009 3:14 pm

A fost un moment minunat...de nedescris in momentu` in kre am vzut`o pe rebek dupa 9 luni...eram curioasa cu cn v`a semana..ce ochi are...de par nu mai zik nimik..deoarece stiam sigur k il v`a avea maaaaaaare Razz la kt de rau mi`a fost in timpu` sarcinii.pff... 118 akum are 10 luni..nici nu stiu knd a crescut 119 ..va rog sa`mi spuneti sji mie cum sa pun poze pe site...chiar nu`i dau de kp Crying or Very sad
Sus In jos
Continut sponsorizat





primele clipe .... Empty
MesajSubiect: Re: primele clipe ....   primele clipe .... Empty

Sus In jos
 
primele clipe ....
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Nasterea :: Asa a venit pe lume ingerasul meu.Destainuiri emotionante-
Mergi direct la: