Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

 
Pagina de startPagina de start  AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 alergia proteinei laptelui de vaca !

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
simona
bebelus
bebelus



Numarul mesajelor : 38
Varsta : 41
Localizare : valcani
Data de inscriere : 27/01/2008

alergia proteinei laptelui de vaca ! Empty
MesajSubiect: alergia proteinei laptelui de vaca !   alergia proteinei laptelui de vaca ! EmptyJoi Feb 21, 2008 3:58 pm

eu din pacate am problema asta cu fetita mea cea mica maya...este alergica la proteina laptelui de vaca si nu are voie sa consume nimik ce contine lapte de vaca ..e foarte nasol....ii ies bubite rosii care se transforma intro scoarta urata pe piele peste tot pe corp...asta binenteles daca consuma l;apte de vaca


poate mai e cineva in situatia asta sau are cunoscuti despre asa ceva ....

noi consumam lapte praf hipoalergic acum , prima data am folosit nan HA , SI ACUM CONTINUAM CU PEPTAMEN DIETE !!
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

alergia proteinei laptelui de vaca ! Empty
MesajSubiect: Re: alergia proteinei laptelui de vaca !   alergia proteinei laptelui de vaca ! EmptyJoi Feb 21, 2008 6:57 pm

si noi am avut o usoara alergie la branzica ii ieseau pe obrajori niste bubite asa ca o perioada nu i-am mai dat deloc branza si i-au trecut toate bubitele . Acum ii mai dau branza dar mai rar si nu foarte multa si pare sa fie in regula nu i-a mai iesit nimic pe el.
Sus In jos
https://bebe.forum.st
simona
bebelus
bebelus



Numarul mesajelor : 38
Varsta : 41
Localizare : valcani
Data de inscriere : 27/01/2008

alergia proteinei laptelui de vaca ! Empty
MesajSubiect: Re: alergia proteinei laptelui de vaca !   alergia proteinei laptelui de vaca ! EmptyDum Feb 24, 2008 1:03 am

da asa ii ieseau si mayei ..si noi mai consumam produse ce contin lapte de vaca ... daca observ semne de alergie ,nu ii mai dau o zi doua ..dar ne mai chinuim si acum cu lapte praf hipoalergic...
de la ciocolata ii ies mai repede pt ca aceasta contine mai mult lapte /...
Sus In jos
Continut sponsorizat





alergia proteinei laptelui de vaca ! Empty
MesajSubiect: Re: alergia proteinei laptelui de vaca !   alergia proteinei laptelui de vaca ! Empty

Sus In jos
 
alergia proteinei laptelui de vaca !
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: totul despre familie si bebe :: Mamici si tatici incepatori.Probleme si solutii :: Alergii alimetare!!!-
Mergi direct la: