Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe

 
Pagina de startPagina de start  AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Ii plac jucariile violente

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
roxana23
administrator
administrator
roxana23


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

Ii plac jucariile violente Empty
MesajSubiect: Ii plac jucariile violente   Ii plac jucariile violente EmptyMier Feb 20, 2008 4:36 am

Pentru micutul tau , lumea basmelor se transforma sub invazia de roboti , pistoale , proiectile , sageti , arcuri , artificii .Cum il ajutam sa pastreze echilibrul?
Sus In jos
http://www.ingerasulmeu.com
roxana23
administrator
administrator
roxana23


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 22/01/2008

Ii plac jucariile violente Empty
MesajSubiect: Re: Ii plac jucariile violente   Ii plac jucariile violente EmptyMier Feb 20, 2008 4:41 am

De ce se intampla acest lucru nu e greu sa ne dam seama , daca tinem cont ca in aceasta perioada contactele puiului tau se intensifica .Este varsta la care puil tau paseste la gradinita , unde isi face noi prieteni , , capata alte obiceiuri si deprinderi.De asemenea jocurile video , eroii desenelor animate , emisiunile tv la care asista pot explica preferinta lui pentru anumite jocuri si jucarii.
Sus In jos
http://www.ingerasulmeu.com
cristina strete
bebbelus
bebbelus
cristina strete


Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 41
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

Ii plac jucariile violente Empty
MesajSubiect: Re: Ii plac jucariile violente   Ii plac jucariile violente EmptySam Aug 02, 2008 12:25 am

trist! in loc de cenusareasa-fetitele nu stiu care
in loc de tom si gery,.alte prostii.mai tineti minte testoasele ninja,memo, tweety,donald,ciocanitoarea woody,frumoasa si bestia. si azi ma mai uit la desenele aste,le am o parte pe dvd.din pacate acum copii nu mai sunt interesati de asa ceva si cred ca televizorul este primul inamic Embarassed. pe Carla nu o intereseaza inca,se mai uita la reclame si eventual la programele de muzica dar......pana cand?
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

Ii plac jucariile violente Empty
MesajSubiect: Re: Ii plac jucariile violente   Ii plac jucariile violente EmptySam Aug 02, 2008 2:41 am

alex iubeste foarte mult lumea desenelor animate, are si cu cine semana , iubesc desenele clasice si se pare ca pinguinul meu ma mosteneste. Trebuie sa recunosc ca nu-l las la orice fel de desene, adica din start eliminam cele cu lupte, arme, monstri ptr ca nu cred ca il ajuta cu nimic, ci mai degraba poate capata tot felul de obiceiuri rele. Noi avem dimineata cateva emisiuni speciale ptr copii miculuti , in care invata litere, cuvinte, sa numere , sa cante si vad ca Alex e foarte receptiv si de foarte multe ori il vad ca imita ce e la tv si tocmai de asta incerc sa am grija la ce se uita. Sper ca voi reusi sa fiu la fel de categorica si cand va fi mai mare si va dori sa joace pe calc tot felul de jocuri cu puscaturi sau monstri. Adevarul este ca traim intr-o lume care face reclama jocurilor si desenelor violente si ne mai intrebam de ce unii fac tot felul de idiotenii ...pentru ca au vazut un film sau un joc violent.
Sus In jos
https://bebe.forum.st
cristina strete
bebbelus
bebbelus
cristina strete


Numarul mesajelor : 1042
Varsta : 41
Localizare : LISABONA
Data de inscriere : 21/02/2008

Ii plac jucariile violente Empty
MesajSubiect: Re: Ii plac jucariile violente   Ii plac jucariile violente EmptySam Aug 02, 2008 12:29 pm

asa-i Laly. avem grija pana la un moment dat ...oricum depinde de mai multi factori. doar nu toti teroristii sau uitat la desene si filme Laughing Laughing
Sus In jos
laly
administrator
administrator
laly


Numarul mesajelor : 1563
Varsta : 47
Localizare : South Milwaukee - Wisconsin- USA
Data de inscriere : 14/01/2008

Ii plac jucariile violente Empty
MesajSubiect: Re: Ii plac jucariile violente   Ii plac jucariile violente EmptySam Aug 02, 2008 7:14 pm

categoric nu s-au uitat Laughing , dar sunt persoane bolnave care ceea ce vad la tv ii poate influenta, cine are in sange rautatea nu ii schimba nimic desenele sau filmele violente. Sti cum e, doar si noi am vazut filme violente si asta nu inseamna ca si facem ce am vazut acolo , ptr ca avem o crestere buna si stim sa deosebim binele de rau.
Sus In jos
https://bebe.forum.st
janet
moderator1
moderator1
janet


Numarul mesajelor : 2141
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2008

Ii plac jucariile violente Empty
MesajSubiect: Re: Ii plac jucariile violente   Ii plac jucariile violente EmptyJoi Aug 07, 2008 7:59 am

Deocamdata Alex e atras doar de masinute ; la tv prefera reclamele si teleshopingul , iar la desene nu se uita mai mult de 5-1o minute .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ii plac jucariile violente Empty
MesajSubiect: Re: Ii plac jucariile violente   Ii plac jucariile violente Empty

Sus In jos
 
Ii plac jucariile violente
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ingerasul meu -Totul despre familie si bebe :: Copii 3-5 anisori :: Mamici cu experienta-
Mergi direct la: